THE SCOTTISH BTC OPEN SHOW- 2nd June 07

Go down

THE SCOTTISH BTC OPEN SHOW- 2nd June 07

Post by Julie on Thu Mar 05, 2009 1:45 pm

SCOTTISH BORDER TERRIER CLUB
OPEN SHOW 2ND JUNE 2007

JUDGE – MRS T CLARK (GAMEWAY)

Best Bitch & BiS - Appleside Gala at Caldewgate (Mr A Burke)
Best Dog, Best Opposite Sex & RBiS – Earthwise Deuteronomy Sh CM (Ms A Culley)
Reserve Best Bitch - Cromlechs Summer Secret (Miss K Hamilton)
Reserve Best Dog – CH Otterbobs Ninezergh (Mrs H Gilpin)
Best Puppy – Dugaden Wild Cat (Mrs J Martin)


Minor Puppy Dog
1 Culley – Joncroft Orcadian Scion
2. Houston – Earthwise Follow Me

Puppy Dog
1. Bolton – Dugaden Digger
2. Gregory – Remony Raceaway
3. MacPheat – Jackstar Firebird
Res. Earthwise Follow Me

Junior Dog
1. Gregory – Remony Raceaway
2. McDougald – Dandyhow Zat
3. Todd – Vallemose Voodoo at Roxess
4. Sugars – Foxcraig Jester

Yearling Dog
1. McConnachie – Appleside Little Herbert
2. Fowler – Olivander Danny Boy

Special Beginners Dog
1. Harris – KG Shancy Shancy Scott

Maiden Dog
1. Harris – KG Shancy Shancy Scott
2. Wilson – Nutberry Loganlea
3. Houston – Earthwise Follow Me

Novice Dog
1. Gregory – Remony Raceaway
2. McDougald – Dandyhow Zat
3. Wilson – Nutberry Loganlea
4. Houston – Earthwise Follow Me

Post Graduate Dog
1. Alexander – Glenbucket Scot Free
2. McConnachie – Appleside Little Herbert
3. Sugars – Foxcraig Magician

Limit Dog
1. Culley – Earthwise Deuteronomy SH CM
2. Bolton – Dugaden Foudland Blaeberry Boy SH CM
3. Martin – Dugaden Tusker
4. Dickinson – Badgerholme Ripon Garnet JW SH CM

Open Dog
1. Gilpin – CH Otterbobs Ninezergh
2. Castel – Holmston Fairtrader For Flutorum
3. Houston – Earthwise Blue Monday

~~~~~

Minor Puppy Bitch
1. Johnston – Joncroft Water Kelpie
2. Hopper – Esyntona Tyskie
3. Johnson – Ratcheugh Foxtrot
4. Gosling – Akenside Yoyo

Puppy Bitch
1. Martin – Dugaden Wild Cat
2. Hopson – Orenberg Bria Von Totemia
3. Hamilton – Mirjam’s Miracle
4. Jukes – Jackstar Water Lily

Junior Bitch
1. Wanless – Thorneyburn Minnie The Minx
2. Porstmouth – Kalebank Country Ruby
3. Portsmouth – Kalebank Country Romance
4. Fraser – Achnagairn Plum Duff

Yearling Bitch
1. Armstrong – Carrickfarm Maddy
2. McKenzie – Dugaden Capercaillie
3. Price – Crossreguill Songstress
4. Harris – Blackiswood Wedding Belle

Special Beginners Bitch
1. McKenzie – Dugaden Capercaillie
2. Fraser – Achnagairn Busy Brogue
3. Harris – Blackiswood Wedding Belle
4. Scott – Raeburnfoot Nutmeg

Maiden Bitch
1. Johnston – Joncroft Water Kelpie
2. Johnson – Ratcheugh Foxtrot
3. Portsmouth – Kalebank Country Ruby
4. Fraser – Achnagairn Plum Duff

Novice Bitch
1. Martin – Dugaden Wild Cat
2. McKenzie – Dugaden Capercaillie
3. Johnston – Joncroft Water Kelpie
4. Portsmouth – Kalebank Country Romance

Post Graduate Bitch
1. Burke – Appleside Gala at Caldewgate
2. Wanless – Thorneyburn Keyhole Kate
3. Fryer – See The Light From Irton
4. Bolton – Dugaden Vixen

Limit Bitch
1. Hamilton – Cromlechs Summer Secret
2. Rowland – Party Popper at Mickleheath
3. Gregory – Remony Rosemary Russett JW SH CM
4. Johnston – Joncroft Yuletide SH CM

Open Bitch
1. Gregory – Remony Sunset Song SH CM
2. Rowland – Mickleheath Emerald Star
3. Archibald – Tweedburn Sweetheart
4. McLellan – Breconbeds Secret Liaison

Working Certificate
1. Wanless – Thorneyburn Hexham Hijinks

Veteran
1. Dickinson – CH.IR.CH Badgerholme Ripon Boy JW
2. Warren – Dandyhow Magic Eye At Rossula
3. Jackson – Baltilly Buster At Haughbrae – Oldest Exhibit
4. Warren – CH Rossula Symphany

Brace
Brace Class -
1st Mrs Wanless
2nd Mrs Portsmouth
3rd Mr/Mrs Harris
4th Mr/Mrs Mac Pheat

Julie

Number of posts : 56
Location : Northants
Registration date : 2009-03-04

View user profile

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum